מה עשינו עד היום על קצה המזלג?

 • דאגנו לשיפוץ המרכז המסחרי ברובע ד'

  לאחר 40 שנה שהמרכז המסחרי ברובע ד' לא שופץ, פעלנו יחד עם כלל סוחרי המרכז ולפני חצי שנה שופצו המדרכות, מעקות הבטיחות, מתקני האופניים, הפחים, הסדרת הפריקה והטעינה, התאורה ועוד... לרווחת כלל הסוחרים והתושבים הנהנים מהמרכז המסחרי מידי יום.

 • פתחנו את מטה הצרכים המיוחדים המקומי הראשון בישראל

  התנועה היחידה עם מטה צרכים מיוחדים שמהווה בית - לכל שאלה ולהקשבה מלאה. תנועת אשדודים חרטה על דגלה להוביל לשינוי בנגישות בתחומי חינוך, תרבות ופנאי, תעסוקה, דיור, תחבורה ונגישות המרחב הציבורי. שילוב האנשים עם הצרכים המיוחדים בחיי הקהילה, מתוך הכרה כי לכל אדם עומדת הזכות להיות שותף פעיל בקהילה מבלי שדבר יהווה לו מכשול. בשנים האחרונות ליווה המטה עשרות קמפיינים בהצלחה (דאגה למסגרת חינוכית לתלמידות חרדיות מהחינוך המיוחד, מאבק עיקש על התקנת רמזורי שמע לטובת תושבים עם לקות ראייה, ליווי והובלת מאבקי הורים סביב גני הילדים בחינוך המיוחד בעיר, העלנו על סדר היום את פתיחת התואר הראשון לסטודנטים עם צרכים מיוחדים ועוד ועוד ועוד...) , הפעיל פעילות קהילתית בכל רחבי העיר והעלה לסדר היום הציבורי את סוגיית החינוך המיוחד והתושבים עם צרכים מיוחדים בכלל.

 • שמנו את סוגיית ייצוג נשים בפוליטיקה המקומית על השולחן

  אשדודיות מדברות עגול - מעגל הנשים הראשון באשדוד, אשר קם לפני 5 שנים, הינו מיזם נשי עירוני המעודד נשים לקחת חלק בחיים הפוליטיים מתוך ומחוץ למועצת העיר כחלק מפעילות תנועת אשדודים בעיר.

 • יצרנו תרבות נוער חדשה באשדוד

  בוצעו 3 מחזורים של תוכנית 'הכל פוליטי' לנוער – מתוך ההבנה שהנושא של פוליטיקה היום הוא טאבו בקרב בני הנוער, מערכת החינוך נמנעת מלגעת בדילמות פוליטיות ואינה יוצרת דיאלוג המאפשר לחוות מגוון דעות מעבר לעמדה הממלכתית הרווחת. וכך למעשה יוצאים צעירים בני 20-23 לעולם האזרחי עם מעט מאוד מודעות למה שמתרחש במערכת הפוליטית, מה שהופך אותם ברוב המקרים לאדישים למצב הקיים ומיואשים ביחס ליכולתם לשנות אותו. על מנת לתת מענה לצרכים שזיהינו, החלטנו ליצור תכנית מנהיגות נוער פוליטית, להצמחת מנהיגים צעירים בעיר בעלי מודעות פוליטית רחבה, המכילה את כלל גווני הציבור ויוצרת תשתית לעשייה עכשווית ומידית (לא מנהיגי המחר- מנהיגים עכשיו!).

 • נאבקנו למניעת סגירת מקיף ב' וניצחנו!

  מאבק תושבים עיקש וארוך למען מאות בני נוער ומשפחות שלא יאלצו לממן הסעות לדרום העיר או לוותר על מוסד חינוכי התואם את הרוח והערכים בהם בחרו.

 • חשפנו את מערכת החינוך העירונית למגוון מודלים מתקדמים

  ערכנו סיורים ומפגשי חשיפה ויצרנו קשרים ארציים סביב בית אקשטיין, מושלים של חינוך אישי, חינוך דמוקרטי, בתי ספר תיכוניים לאומנויות, חינוך טכנולוגי ומקצועי, מודלים שונים של  ערי חינוך בהוד השרון, באר שבע, בת ים ועוד.. ובמקביל ביצענו עשרות מפגשי מיפוי עם אנשי חינוך באשדוד כחלק מבניית תוכנית החינוך של התנועה – כי הכל מתחיל בחינוך.

 • פתחנו בית מדרש חרדי- חילוני משותף לגברים ונשים

  הקמנו בית מדרש שמהווה מקום ללמוד, להתווכח, להתחבר, לגעת ולאתגר יחד את הסטטוס קוו בסוגיות המרכזיות המשפיעות על חיי כולנו, חרדים, מסורתיים, חילוניים, נשים וגברים, יחד. ויצרנו מודלים של עיר בה לכולנו יש מקום, בתרבות, בתחבורה, במסחר ובכל תחומי החיים כפי שמתואר במצע התנועה בשלוש שנים אינטנסיביות של מפגשים.

 • ליווינו את בניית ויישום התוכנית החברתית במועדון אנוש למתמודדי נפש

  פעילות ייחודית בחגים, מתנדבים, סדנאות ואירועים בתוכנית שנתית משותפת למען ביטול המחיצות שלקות נפשית יוצרת וחיבור קהילתי של המתמודדים.

 • פעלנו בכל שכונות העיר קהילתית ורווחתית

  העברנו סדנאות להקניית כלים כלכליים למשפחה, יצרנו סדרת הרצאות לבני נוער בסיכון, הפקנו ערבי התרמה, דאגנו לחלוקת מזון לקראת חגים, פעלנו בבתי הספר בשכונות הותיקות, יצרנו בזאר בשנקל סביב חג הפסח, הקמנו פורום אקטיבי לסיוע משפטי בהתנדבות לכל מי שצריך ועוד...

 • יצרנו במה לאמנים מקומיים אשדודים ותמכנו בתרבות חיי הלילה של אשדוד

  הפקנו את מיזם בתים פתוחים בו האמנים ארחו בבתיהם אוהבי אמנות ותושבים מאשדוד והסביבה, העברנו סדנאות כתיבה ופרסמנו את היצירות במסגרת 'שירים אשדודים לקראת שבת', בכל אירועי התנועה פתחנו במה ליצירה מקומית, תמכנו בכל מאבק סביב תרבות חיי הלילה באשדוד ויצרנו ערבי תרבות משותפים בפאבים בכל רחבי העיר ועוד ועוד ועוד...

 • נאבקנו על תקציב תנועות הנוער וניצחנו!

  במסגרת קמפיין הנוער 'אשדוד נחנקנו' אגדנו את נציגי כלל התנועות בעיר, מנענו קיצוץ של 30% בתקציבי התנועות והגדלנו ב40% נוספים. זה צעד בדרך למקום בו ראוי שתקציבי הנוער והחינוך הבלתי פורמאלי יהיו בעיר החמישית בגודלה בישראל.

 • היינו שם, יזמנו ולקחנו חלק בכל מאבק ירוק וסביבתי באשדוד

  הבנייה בחופים, שמורת הדיונה, תאגידי המים, מאבק הגז, האגם במרינה, הסכם הגג, תוכנית המתאר לתחבורה, התחדשות השכונות הותיקות ועוד ועוד ועוד...

 • פתחנו את קבוצת 'משרות באשדוד | דרושים באשקלון'

  ובשיתוף פעולה עם 'נגב ג'ובס' חיברנו עד כה 12,505 חברים וחברות ישירות למעסיקים מאשדוד והסביבה.

 • שינינו תקנה ארצית בעמיגור ועמידר

  שמאפשרת לדיירי הוסטלים של גיל הזהב להביא איתם במעבר מביתם הפרטי אל ההוסטל את חיית המחמד שלהם (עד שינוי תקנה זו היו צריכים לבחור בין מגורים ראויים במחיר שמאפשר גם לחיות לבין חיות המחמד).