ים של זיכרון שומר אותך איתי

דיברי יניב קקון יושב ראש תנועת אשדודים על יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל –

"השבוע נחווה כל אחד בדרכו, מסע של יחיד ויחד בין ימי הזיכרון ליום העצמאות. השילוב החזק הזה, קורא לנו להיות שומרי השלהבת ומחדשי העשייה באותה הנשימה, לעמוד על כתפי דורות אשר מילאו את הארץ, בכוחם של אמונה ורעיון ולמלא את האמירה "במותם ציוו לנו את החיים", בגעגוע אחר, געגוע לעתיד משותף טוב יותר.

הקהילה המקיפה אותנו היא זו שמזמנת לנו את המפגשים, האירועים והבחירות שבונים אותנו, מתוכה וחזרה אליה, מאפשרת לכולנו רגעים של גבורה. לבחור לתת לכלל זו גבורה, לבחור להיות חלק זו גבורה, לבחור לחיות למען החיים ולזכר אלו שכבר אינם אתנו, זו גבורה.

בזכות הזיכרון, אנו מציבים רגלנו על המדרגה הקודמת שנבנתה כאן לפנינו. אך עלינו לעשות זאת בשאיפה לעצמאות וחופש לבחור את האופן, המהירות והצורה בה נמשיך ונטפס, עצמאות אישית וציבורית לבחור מי ומה להיות כבני אדם וכחברה, ביחד.

עצמאות אמתית היא להצליח להפוך את הזיכרון המשותף לעשייה משותפת, לקחת את העיר שלנו, את החלומות שלנו, למקום אקטיבי ויוצר, חלוצי וחולם. בתחום החינוך, הדיור, הקהילה, התעסוקה, התרבות, הרווחה וכל העולה בעיני רוחנו כנכס ציבורי משותף אשר עיצובו וצמיחתו משפיעים ישירות על חיינו המשותפים בהווה ובעתיד."

 

יניב איבד את חברו הקרוב, אחיו מהנעורים אביב חקאני ז"ל אשר נהרג בציר פילדלפי כאשר נורה טיל על הנגמ"ש בו נסע אביב עם הצוות שלו לטיפול במנהרות טרור. יניב כמשורר כתב שיר לכבודו של אביב  – שומר אותך איתי.

 

להאזנה לשיר וקריאה המילים ליחצו כאן.

השאר תגובה