אירועי התנועה

הרצאה בנושא תחבורה ציבורית בשבת

בעקבות קמפיין ההדסטארט המוצלח אנחנו מחזירים לכם בחזרה את מה שהתחייבנו לתת לכם - הרצאה של חבר התנועה ומקום 5 ברשימה, אלכס פנוב. אלכס לוחם למען זכויות התושבים באשדוד כבר מעל ל3 שנים, למען רווחת הכלל של כל התושבים מכל המגזרים והאוכלוסיות. בהרצאה אלכס ימתקד בבעיית התחבורה הציבורית באופן הארצי והעירוני. מה גורם לכך שלא תהיה תחבורה ציבורית ומה ניתן לעשות בכדי לשנות את המציאות הנוכחית.

תאריך -2.7.18 יום שני

שעה: תמסר בהמשך

מיקום - פאב ה- זה בחוף הקשתות , אשדוד.

100 ימים של שקיפות

תנועת אשדודים מארחת את - " 100 ימים של שקיפות" על מנת לחשוף את כל המעוניין לדרכים בהם שקיפות השילטון מהווה את אבן הבסיס לדמוקרטיה אמיתית ולשלטון חוק וצדק. הערב יונחה על ידי חברי הארגון 100 ימים של שקיפות בשיתוף פעולה עם חברי תנועת אשדודים.

אנחנו מזמינים אתכם תושבי אשדוד המעוניינים ליצור מציאות חדשה ומשותפת המבוססת על שקיפות ואמת בידי השלטון לבוא ולקחת חלק באירוע המרתק הזה.

תאריך: 26.6.18 יום שלישי

שעה: 20:00

מיקום: בר השלומפר אזור התעשייה הקלה

השקת מטה אשדודים

ביום ראשון - 17.6.18 תנועת אשדודים תשיק את מטה הבחירות שלה לשנת 2018. מטה הבחירות של תנועת אשדודים ירכז את הפעילות של התנועה, יהווה מקור מידע זמין ונגיש לכלל תושבי העיר ומקום מפגש לכל תושב הרוצה לקיים שיחה עם אנשי הרשימה שלנו. להשקת המטה יגיעו חברי התנועה, מתמודדי הרשימה המקוצרת לבחירות וחברי הרשימה המורחבת.

תאריך: יום ראשון 17.6.18

שעה: ימסר בהמשך

מיקום: ימסר בהמשך

סיפור על הדרך

חה עם ירוס ירוסלם שיגוט Yerus Yerusalem Shigout הנפלאה על מסעם של יהודי אתיופיה לישראל. זהו סיפור על מנהיגים יצירתיים ומלאי אמונה, סיפור על קהילה חזקה, כמהה לציון, שבוחרת ועושה מעשה יציאת מצריים של ימינו.

יום שלישי, ח' בסיוון, 22/5 ב20:00 בזרם (הנחושת 33) - פתוח לקהל הרחב, הכניסה חופשית

אמן אורח - אלון אטלי 

למידע נוסף - נורית טופז  0505585361, מאיר אברז'ל 0504799589

תעסוקה ומסחר באשדוד

סוחרים ותושבים למען מרכז מסחרי אזור ד' באשדוד

שיתוף פעולה בין מנהלת רובע ד', סוחרי המרכז ותנועת אשדודים, מוביל לשינוי של ממש באיכות חיי התושבים והסוחרים, בתחומי הניקיון, הבטיחות, הטיפוח והתאורה.
ההצלחה ברובע ד' היא חלק ממהלך עירוני רחב - בשנים האחרונות פועלת תנועת אשדודים בכל שכונות העיר במטרה ליצור כוח אזרחי גדול ומגוון, שמשפיע על מקבלי ההחלטות בנוגע למדיניות, גישה למידע ומשאבים, בכדי להפוך את העיר למקום טוב יותר עבור כולם.

 

מעגל צמ"א – צרכים מיוחדים אשדודים

מעגל צמ"א יקדם נושאים של נגישות פיזית בעיר, נגישות השירות, קידום נושא התעסוקה בעיר לאנשים עם צרכים מיוחדים, קידום נושא דיור בקהילה, קידום נושא הפנאי לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ופעילות להנגשת המתנ"סים בעיר ויצירת חוגים ייעודיים לילדים ולבוגרים עם צרכים מיוחדים ועוד נושאים שיעלו ממשתתפי המעגל.
זה מעגל שמאחד את כל מי שנושא הנגישות והשוויון קרוב ללבו.
אנו מזמינים למעגל אנשים עם צרכים מיוחדים, הורים לילדים עם מוגבלות וכל מי שרוצה לתרום על מנת להפוך את הקהילה שבה אנו חיים למקום נגיש ורגיש.

 

אשדודיות מדברות עגול

מעגל הנשים הראשון באשדוד - נפגשות - מדברות - משנות ♥

אשדודיות מדברות עגול - מעגל הנשים הראשון באשדוד הינו מיזם נשי עירוני המעודד שיח נשי לשינוי וצמיחה כחלק מפעילות תנועת אשדודים בעיר - מטרתו להשיב את האחדות הנשית והערבות ההדדית בקהילה.
אירועי השיח הנשי מתקיימים ברחבי העיר לצד אירועי תוכן, בילוי והעשרה ייחודיים ופעילות למען הקהילה.

הכל פוליטי - תכנית מנהיגות נוער פוליטית

נושא הפוליטיקה היום הוא טאבו בקרב בני הנוער, מערכת החינוך נמנעת מלגעת בדילמות פוליטיות ואינה יוצרת דיאלוג המאפשר לחוות מגוון דעות מעבר לעמדה הממלכתית הרווחת. הצבא אינו יכול לאפשר לעצמו להתעסק בנושא מעצם היותו גוף מבצע מדיניות. וכך למעשה יוצאים צעירים בני 20-23 לעולם האזרחי עם מעט מאוד מודעות למה שמתרחש במערכת הפוליטית, מה שהופך אותם ברוב המקרים לאדישים למצב הקיים ומיואשים ביחס ליכולתם לשנות אותו.

עקב זאת זיהינו צורך בקרב בני הנוער להיות מעורבים בשינוי סדר היום הציבורי, סקרנות ורצון להבין מהי פוליטיקה וכיצד היא משפיעה על חיינו וכן רצון עז לשבור את הטאבו על הנושא הפוליטי.

על מנת לתת מענה לצרכים שזיהינו, החלטנו ליצור תכנית מנהיגות נוער פוליטית שתהווה פלטפורמה רחבה הכוללת בתוכה כלים לשינוי חברתי, יכולת ליצור דיאלוג עם אנשים שונים וחשיפה לחלקים בפוליטיקה שבני הנוער אינם מכירים.

פלוגתא

בית מדרש מעורב, דתיים, חילונים, חרדים המקדם שיח מקרב ושוויוני

אל מול השיח הרדוד המוכתב לרוב ע"י קיצונים, הקמנו את בית המדרש האשדודי. הגיע הזמן שהמחלוקות בנינו ישובו להיות קרקע לעושר תרבותי ובסיס לבנייה משותפת של החיים שלנו יחד.

זו השנה השלישית של פלוגתא בית המדרש של תנועת אשדודים ועמותת אוהל רבקה ושלום. פתחנו עם חידוש מרגש, השנה מפגשי בית המדרש ישולבו בקורס גישור מקצועי שיתמוך במיזמים שכונתיים ועירוניים.

בית המדרש האשדודי הוא מקום ללמוד, להתווכח, להתחבר, לגעת ולאתגר יחד את הסטטוס קוו בסוגיות המרכזיות המשפיעות על חיי כולנו, חרדים, מסורתיים, חילוניים, נשים וגברים, סביב טקסטים מודרניים ומן המקורות.

המיזם המשפטי

ייעוץ וטיפים יעילים לכולם

המיזם המשפטי של תנועת אשדודים ומשרד עורכי הדין B&V LAW Office (עו"ד אלי ביטון ועו"ד אבירם וזנה) מציע סדרת הרצאות (ללא עלות) הנותנות כלים להתמודדות עם סוגיות משפטיות יומיומיות.
המיזם מופק בסיוע עו"ד אייצ'לותם מסלה (Aychlutm Masala) היועץ המשפטי של תנועת אשדודים.

22